تورهای هندوستان

تورهای هندوستان

10% تخفیف
مالدیو
  • تاریخ برگزاری ویژه نوروز
  • تاریخ اعتبار ۱۳۹۹-۰۱-۰۵
  • مدت ۵ شب
  • هواپیمایی قطر
  • قیمت ۳۶٫۸۴۵٫۰۰۰ تومان

تور مالدیو (ویژه نوروز)

تور-هندوستان-نوروز
  • تاریخ برگزاری ویژه نوروز
  • تاریخ اعتبار ۱۳۹۹-۰۱-۱۷
  • مدت ۳شب دهلی۲شب آگرا ۲شب جیپور
  • هواپیمایی ماهان
  • قیمت ۱۰٫۶۹۰٫۰۰۰ تومان

تور دهلی آگرا جیپور (ویژه نوروز)


درباره هندوستان

سفر به کشور هندوستان دهلی شهر عجایب

یکی از پرجمعیت­ترین کشورهای دنیا، کشور هندوستان دهلی است. این کشور از یک سو به اقیانوس هند و از سوی دیگه به رشته کوه­های هیمالیا متصل است. از دیر باز این کشور را با نام کشور عجایب شناخته­اند. می­تواند با سفر به این کشور اقوام و قبیله­های متعددی را مشاهده نماید.همه این اقوام در کنار یکدیگر و در شهرهای مختلف و زیبای این کشور زندگی می­کنند. دهلی نو پایتخت کشور هندوستان دهلی به شمار می­رود. یکی از پرجمعیت­ترین شهرهای دنیا، که بیش از چندین میلیون انسان را در خود جای داده است. 

 

هند

اطلاعات مورد نیاز در مورد شهر دهلی

دهلی در اصل دومین شهر بزرگ در کشور هندوستان می­باشد، و دهلی نو در این شهر بزرگ واقع شده است. کشور هندوستان دهلی علاوه بر این که جمعیت بسیار زیادی را در خود جای داده است، از قدمت 5000 ساله نیز برخوردار است. پس از شهرهای بنارس و دمشق می­توانیم شهر دهلی را به عنوان قدیمی­ترین شهر جهان نام ببریم. طبق اطلاعات تاریخی که در دست داریم، شهر دهلی در کشور هندوستان بیش از 11 بار ویران شده و مجددا بازسازی گردیده است. درست است که شهر دهلی از قدیمی­ترین شهرهای کشور هندوستان به شمار می­رود، اما این شهر همچنان محلی برای سکونت بومیان هند است. شما می­توانید در سفر به کشور هندوستان دهلی تلفیقی از مدرنیته و سنت را در کنار یکدیگر مشاهده نمایید. زیرا این شهر هم از نظر فرهنگی، هم از نظر مذهبی و هم از نظر قومیت هنوز هم بر پایه سنت­های خود باقی است. تنها نمای این شهر است که به مدرنیت روی آورده است. 

 

 تاج-محل-کشور-هندوستان-دهلی

مکان¬های دیدنی و جاذبه¬های گردشگری کشور هندوستان دهلی

تمامی شهرهای هندوستان از جذابیت­های سنتی متعددی برخوردار هستند. دهلی یکی از این شهرهای تاریخی و زیبا در هند به شمار می­رود. می­توانید با سفر به این شهر عجایب، با دنیایی از مکان­های دیدنی رو به رو شوید. برخی از این مکان­ها را برای شما معرفی می­نمایم.

معبد آکشاردام دهلی

یکی از جذاب­ترین و دیدنی­ترین معابد دنیا را می­توانید در کشور هندوستان دهلی ببینید. اگر قصد سفر به هندوستان را دارید حتما بازدید از معبد آکشاردام را در ابتدای لیست خود قرار دهید. می­توانید با دیدن معماری این بنای تاریخی لب به تحسین بگشایید.ورود به این معبد برای عموم آزاد است. اما کسانی که علاقه­مند هستند از نمایشگاه­های آن دیدن نمایند، باید اقدام به تهیه بلیط کنند. تنها روزی که نمی­توانید برای بازدید از معبد آکشاردام کشور هندوستان دهلی اقدام نمایید، روزهای دوشنبه است. زیرا در این رو معبد به روی همه بسته است. 

 

معبد-نیلوفر-آبی

معبد زیبای نیلوفر آبی دهلی

یکی از دیدنی­های زیبا در کشور هندوستان دهلی معبد نیلوفر آبی است. این معبد متعلق به بهائیان این کشور می­باشد. معماری معبد به گونه­ای طراحی و ساخته شده است که شبیه به نیلوفر در مرداب است. پیروان دین بهائیت به این معبد برای عبادت می­روند. هر چند می­دانیم که این دین ساختگی است.تنها مسئله­ای که منجر به جذابیت بیشتر این معبد در کشور هندوستان دهلی شده است، باغ­ها و برکه­های است که اطراف معبد را پوشانده است. بیشتر مردم این کشور، و توریست­ها و گردشگران برای پیک نیک به اطراف معبد نیلوفر آبی می­روند. 

آرامگاه صفدر جنگ مغول

بنای تاریخی و زیبایی در کشور هندوستان دهلی وجود دارد، که به آرامگاه صفدر جنگ شهرت دارد. این بنا در زمان مغولان در این کشور ساخته شده است. یعنی تقریبا در سال 1754 میلادی. آن هم برای یکی از پادشاهان مغول به نام صفدر جنگ.سراسر این آرامگاه را باغ­های زیبایی فرا گرفته­اند. می­توانید در بازدید از آرامگاه صفدر جنگ در کشور هندوستان دهلی سکوت و آرامش را تجربه کنید، که شاید در هیچ منطقه دیگری آن را تجربه نکرده­اید. حتی باید بگوییم این سکوت و آرامش می­تواند برای شما هیجان انگیز باشد. زیرا این محل تقریبا نزدیک­ترین منطقه به خیابان شلوغی در شهر دهلی است.

 

 شهر-آگرا-کشور-هندوستان

شهر آگرا و زیبای تاج محل آن

باید بگوییم یکی دیگر از شهرهای کشور هندوستان دهلی شهر زیبای آگرا است. این شهر به دلیل داشتن بنای بی­نظیر تاج محل، بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. می­توانید با سفر به این شهر از مکان­های دیدنی و باغ­های آن لذت ببرید. به صراحت می­توانیم بگوییم تاج محل در دنیا زیباترین و خاص­ترین معماری را دارد. علاوه بر آن در شهر آگرا باغ­های سرسبز و متعددی وجود دارد که می­توانیم به برخی از آنها اشاره نماییم. از جمله باغ مهتاب، باغ سوامی، باغ رام و … . قلعه قرمز در شهر آگرای کشور هندوستان دهلی از جمله مناطق تاریخی و جاذبه­های گردشگری دیگر این شهر به شمار می­رود. پس می­توانیم بگوییم به همان میزان که در دهلی مکان­های دیدنی وجود دارد، در دیگر شهرهای هندوستان نیز مکان­های تاریخی و دیدنی فراوانی بنا شده است.

 

دروازه-هند

شهر جیپور و قصر رویایی و تاریخی آن

شهرهای آگرا جیپور بیشترین معماری­های تاریخی و جاذبه­های گردشگری را در کشور هندوستان دهلی به خود اختصاص داده­اند. زمانی که وارد این دو شهر می­شوید، خودتان را در دنیایی از رنگ­ها و جاذبه­های تاریخی مشاهده می­کنید. بیشتر گردشگران و توریست­هایی که از سراسر دنیا به کشور هندوستان دهلی سفر می­کنند، برای بازدید از این بناهای تاریخی و عظیم الجثه است. می­توانید در شهر جیپور از قلعه آمبر، کاخ شهر، عبادتگاه گال تاجی، کاخ بادها، قصر سیتی پالاس و.. بازدید نمایید. تمامی این مکان­های تاریخی که در شهرهای آگرا جیپور کشور هندوستان دهلی وجود دارند، دارای پیشینه­ی تاریخی غنی هستند. برخی از آنها بیش از هزاران سال قدمت دارند. نکته جالب این است که تمامی این مکان­های تاریخی در طول سالهایی که کشور هندوستان مستعمره دیگر کشورها بوده است، دستخوش هیچ گونه آسیبی قرار نگرفته­اند.این مسئله خود باعث می­شود تا گردشگران بیش از پیش مایل به بازدید از این مناطق دیدنی باشند. از این رو سفر با تورهای گردشگری به کشور هندوستان دهلی فرصتی مناسب برای بازدید و گشت و گذار در این مکان­های دیدنی است. با سفر به کشور هندوستان حتما سعی کنید از غذاهای سنتی این کشور نیز بچشید. تا یاد و خاطره این تجربه­ی عالی همیشه در ذهن شما باقی بماند. فقط این نکته را به یاد داشته باشید که در کشور هندوستان دهلی به هیچ عنوان نباید از دستفروشان غذا خریداری کنید. علاوه بر آن الودگی در این شهر بسیار زیاد است. از این رو پیش از هرکاری دستان خود را بشویید.

 

قصرهای-هند