تورهای تایلند

تورهای تایلند

تایلند
 • تاریخ برگزاری ویژه نوروز
 • تاریخ اعتبار ۱۳۹۹-۰۱-۱۷
 • مدت بانکوک +پاتایا ۷ شب
 • هواپیمایی ماهان
 • قیمت ۹٫۵۴۰٫۰۰۰ تومان

تور ترکیبی تایلند (ویژه نوروز)

تایلند
 • تاریخ برگزاری ویژه نوروز
 • تاریخ اعتبار ۱۳۹۹-۰۱-۱۷
 • مدت بانکوک+پوکت ۷شب
 • هواپیمایی ماهان
 • قیمت ۱۱٫۷۶۰٫۰۰۰ تومان

تور ترکیبی تایلند (ویژه نوروز)

بانکوک
 • تاریخ برگزاری ویژه نوروز
 • تاریخ اعتبار ۱۳۹۹-۰۱-۱۷
 • مدت ۷شب
 • هواپیمایی ماهان
 • قیمت ۹٫۶۳۰٫۰۰۰ تومان

تور بانکوک (ویژه نوروز)

پوکت
 • تاریخ برگزاری ویژه نوروز
 • تاریخ اعتبار ۱۳۹۹-۰۱-۱۶
 • مدت ۷شب
 • هواپیمایی ماهان
 • قیمت ۱۰٫۴۴۰٫۰۰۰ تومان

تور پوکت مستقیم (ویژه نوروز)


درباره تایلند

بانکوک در یک نگاه

شهر بانکوک پایتخت شگفت انگیز تایلند است که هر آنچه فکرش را می کنید از سفر برای شما فراهم می سازد. این شهر دارای جاذبه های تاریخی قدیمی در کنار ساختمان هایی با معماری بی نظیر است. این تناقض سبب شده است که شهر بانکوک یکی از بهترین مکان های گردشگری در دنیا باشد. حقیقت این است که شهر بانکوک به طور کلی دارای جاذبه های دیدنی وسیعی است و این موضوع سبب شده است که سلیقه های مختلف را در بر بگیرد.شهر بانکوک از نظر جغرافیایی در بخش مرکزی کشور تایلند واقع شده است که به طور دقیق تر در نزدیکی خلیج تایلند قرار دارد. مساحت این شهر در حدود 1568.737 کیلومتر مربع است. شهر بانکوک پرجمعیت ترین شهر تایلند است و از نظر جمعیت رتبه 23 در دنیا را دارد. این شهر در قرن هفدهم و هجدهم تنها یک دهکده کوچک و بندری بوده است. امروز مرکز اقتصادی و اجتماعی و سیاسی تایلند محسوب می شود. مردم این شهر به زبان تایلندی صحبت می کنند و واحد پول رسمی نیز بات تایلند اعلام شده است. شهر بانکوک از نظر زمانی در حدود سه ساعت و نیم از تهران فاصله دارد.

 

بانکوک-پاتایا

آب و هوا و بهترین فصل سفر به شهر بانکوک

آب و هوای شهر بانکوک گرمسیری است اما بارش باران در آن فراوان است و در لیست شهرهای بارانی قرار می گیرد. گرم ترین ماه سال در این شهر فروردین و اردیبهشت اعلام شده است و سردترین زمان نیز ماه دی است به طوری که خیابان ها اغلب یخبندان است. از ماه آبان تا اسفند بهترین فصل سفر به شهر بانکوک خواهد بود. در صورتی که با گرمای هوا مشکل نداشته باشید بهار و تابستان نیز گزینه خوبی برای سفر به این شهر محسوب می شود. از اواسط ماه خرداد بارش در شهر بانکوک افزایش پیدا می کند و تعداد گردشگران کمتر می شود به این ترتیب افرادی که به دنبال سفری با هزینه کم هستند می توانند این دوره را انتخاب نمایند. ارزیابی ها نشان می دهد که آب و هوای شهر بانکوک به طور کلی در شرایط مختلف سال با هم فرق دارد و در یک روز احتمال آفتاب و باران هم زمان نیز در این شهر دیده می شود.

 

جاذبه های شهر بانکوک

دریم ورلد یکی از بزرگترین شهربازی های شهر بانکوک است که برای کودکان یک خاطره تکرار نشدنی خواهد بود. این شهربازی آنقدر جذاب طراحی شده است که می تواند ساعت ها وقت شما را بگیرد. این شهربازی کمی بیرون از شهر بانکوک قرار دارد. باغ رویایی ، سرزمین های خیالی، سرزمین ماجرا و … بخش مهمی از این شهربازی محسوب می شود. در ورودی این شهربازی قسمت ورودی دریم ورلد دیده می شود که به طور کلی با الهام از فضای دیزنی لند کشور آمریکا طراحی شده است. در ضلع غربی این شهربازی فروشگاه ها و ساختمان های خرید زیادی دیده می شود و یک مجموعه کامل خواهد بود.

 

دیدنی-های-بانکوک

 

بانکوک شناور از دیگر دیدنی های شهر بانکوک است که به معنی کانال بوده و به طور کلی یکی از شاخص های مهم این شهر محسوب می شود. کانال های آبی در این شهر جریان دارد که امروزه توسط قایق قابل تجربه است ، قایق سواری در بین این کانال ها فرصت بسیار مناسب برای یک تجربه جدید است. در انتهای این بخش بازارهای شناور شهر بانکوک نیز دیده می شود و مجموعه از از دکه و فروشگاه های خاص است اینطور که شواهد نشان می دهد این مجموعه به شکل خاصی طراحی شده است که افراد خودشان می توانند قایق سواری کنند و از فضای موجود لذت ببرند. ساعت کاری این بخش از 9 صبح الی 12 عصر است.

 

قایق-سواری-بانکوک

 

در سفر به شهر بانکوک بازدید محله تاریخی آیوتا بسیار جالب خواهد بود. این محله در ابتدا به عنوان پایتخت تایلند اعلام شده بود و امروزه بخشی از شهر بانکوک است. ساختمان های این بخش ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره های سوخوتای است این منطقه در قرن 17 زیباترین شهر دنیا شناخته شده است. نورپردازی های این منطقه بی نظیر است و فکر می کنید وارد بهشت شده اید. فست فودها و همینطور رستوران های گردان زیادی در این بخش برای شما فراهم شده است.

 

ساختمان-زیبا-بانکوک

 

مزرعه تمساح ها یک مزرعه مهم در فاصله 30 کیلومتری شهر بانکوک است که بازدید از آن جرأت زیاد می خواهد اما هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. در این مزرعه بیش از 60 هزار تمساح از 28 گونه مختلف دیده می شود. در بخش شمالی آن موزه دایناسورها وجود دارد و اسکلت های زیادی نیز در آن وجود دارد. در این بخش می توانید با کشتی گردش کنید و حرکات آکروباتیکی که توسط جانوران صورت می گیرد را تماشا کنید بازدید از این بخش نیاز به راهنما دارد و خطر زیادی به همراه دارد. ورود کودکان کمتر از 15 سال در این فضا ممنوع است.

 

مزرعه-تمساح-بانکوک

 

دنیای وحش سافاری شهر بانکوک در مرکز این شهر قرار دارد به طوری که بیش از 2000 حیوان به همراه هزاران پرنده در آن دیده می شود. این باغ وحش بسیار بزرگ است و برای بازدید از همه بخش های آن یک روز کامل زمان نیاز است. اینطور که مشخص است دنیای وحش سافاری در شهر بانکوک کمی گران قیمت است و شما می توانید از کارت های تخفیف در برخی زمان های خاص استفاده کنید. اینطور که مشخص شده است بازدید از این بخش برای افرادی که دارای ناراحتی قلبی هستند ممنوع اعلام شده است. شهر بانکوک دارای پارک های زیادی است و پارک های جنگلی این شهر نیز در لیست جاذبه های گردشگری قرار دارد به طوری که افراد می توانند یک روز آفتابی را برای صرف غذا در یکی از پارک های این شهر انتخاب نمایند. از یاد نبرید که بازدید از موزه ها و مکان های تفریحی در شهر بانکوک از نظر هزینه مقرون به صرفه خواهد بود.

هتل های شهر بانکوک

هتل لبوا یکی از هتل های 5 ستاره در شهر بانکوک است که ویژگی های منحصر به فرد آن در دنیا شهرت دارد. این هتل دارای سوئیت های بزرگ  وزیباییاست. امکانات رفاهی این هتل بی نظیر است اقامت در هتل لبوا بسیار خاطره انگیز خواهد بود. این هتل در فصل های سرد سال یک سری طرح های تخفیف نیز لحاظ می کند که می تواند بسیار ارزشمند باید. مشخص است که برای طراحی این هتل سرمایه زیادی در نظر گرفته شده است. هتل لبوا در خیابان 105 شهر بانکوک قرار دارد.هتل پنینسولا از دیگر پیشنهادهای خوب در سفر به شهر بانکوک است ، این هتل نیز در لیست هتل های 5 ستاره قرار دارد و خدمات ارائه شده در آن ویژه است. هتل دارای امکاناتی نظیر ماشین و هلیکوپتر دارد و رستوران های هتل با بهترین غذاهای بین المللی طراحی شده اند. استخر هتل روباز بوده و در یک فضای بسیار آرام قرار دارد. این هتل دارای وان حمام مجزا و همینطور سالن بدنسازی بوده و کلاس های آشپزی در در آن به صورت دقیق ارزیابی می شود. زمین گلف این هتل بسیار بزرگ طراحی شده است و فضا برای یک استراحت بی نظیر را فراهم می سازد. این هتل در خیابان 333 شهر بانکوک قرار گرفته است.هتل چاتریوم یک هتل 4 ستاره در شهر بانکوک است که برای افرادی که قصد دارند سفر ارزان تری داشته باشند انتخاب می شود این هتل هیچ از هتل های 5 ستاره شهر بانکوک کم ندارد، امکانات اقامتی در این هتل بسیار عالی بوده و دارای سالن های ورزشی و همینطور اسپا است این هتل با معماری سفید خود یک فضای بسیار آرامبخش را فراهم ساخته است و بهترین گزینه ای است که برای افراد فراهم می شود ارزیابی ها نشان می دهد که امکانات اقامتی این هتل بسیار زیاد بوده و در خیابان 291 شهر بانکوک قرار دارد به طور کلی این هتل دارای بخش های تفریحی خوب برای کودکان نیز بوده است.

 

هتل-بانکوک

غذاهای شهر بانکوک

پاستای سرخ شده شهر بانکوک یکی از خوش طعم ترین غذاهایی است که برای شما در نظر گرفته می شود این غذا با پیاز و سبزیجات معطر تهیه می شود و شبیه به نودل های ملی است. این غذا در رستوران های شهر بانکوک بسیار دیده می شود. استفاده از تخم مرغ و همینطور جوانه لوبیا در این غذا بسیار عالی بوده و همینطور موسیر و توفو و میگو نیز بخش مهمی از این غذا محسوب می شود. سوپ تام یام پنگ از سوپ های ملی شهر بانکوک است که با نودل ترکیب می شود و طعم آن چند برابر می شود این سوپ به طور کلی از میگو و قارچ تهیه می شود و در رستوران های مختلف شهر بانکوک سرو می شود. برای تهیه این سوپ نیاز به مواد اولیه تازه خواهد بوددر شهر بانکوک برنج و اردک در لیست غذاهای اشرافی قرار دارد و اردک کبابی در این کشور به صورت بسیار ترد و خوشمزه تهیه می شود. در این غذا از برنج قهوه ای استفاده می شود و به طور کلی نرم و لطیف بودن این غذا باب طبع ایرانیان است. این غذا می تواند به صورت شیرین یا ترش نیز سرو شود و استفاده از سبزیجات و همینطور ادویه جات در آن می تواند طعم دل انگیزی ایجاد نماید. عموماً برنج و اردک به همراه سالاد سبز تند پاپایا سرو می شود، در این سالاد از سیر و فلفل و گوجه گیلاسی و همینطور انبه هندی استفاده می شود ( پاپایا نام انبه هندی است) این غذا عطر و طعم محسور کننده ای دارد و استفاده از بادام زمینی و میگو نیز به صورت سلیقه ای در آن استفاده می شود.

 

غذا-بانکوک

 

مردم شهر بانکوک علاقه زیادی به سوپ نارگیل دارند، در این سوپ از فلفل فراوان استفاده می شود و برش های نازگی از نارگیل به همراه موسیر خرده و سابقه علف لیمو نیز در آن استفاده می شود. استفاده از مرغ به صورت ریش ریش و یا حبه ای در این سوپ جنبه سلیقه ای دارد. برخی از افراد به جای نارگیل در آن شیر نارگیل استفاده می کنند که از طعم تند غذا کمی می کند این سوپ یک معجون بسیار خوش طعم است.

مراکز خرید شهر بانکوک

فروشگاه اوت لت بانکوک یک مرکز خرید ارزان است که برای خرید سوغاتی گزینه بسیار خوبی محسوب می شود. در این مرکز خرید اجناس اغلب با 90 درصد تخفیف عرضه می شود ( کسی از توجیه اقتصادی این مرکز خرید اطلاع ندارد!). در این مرکز خرید بیش از 500 برند دارای نمایندگی های فعال هستند به طوری که بزرگترین خرده فروش در شهر بانکوک محسوب می شود. این فروشگاه در جاده سایلوم شهر بانکوک قرار دارد دسترسی از ایستگاه قطار به این بخش تنها 5 دقیقه است.زمان کاری این مرکز خرید از 11 صبح الی 8 شب اعلام شده است.فروشگاه جی آر ای یکی از فروشگاه های بسیار محبوب در بین مردم شهر بانکوک است این فروشگاه در مرکز خرید ایمپریوم واقع شده است و نمایندگی های برندهای معروف همچون ناین وست و شنل و دیور در این فروشگاه دیده می شود. اجناس در این فروشگاه نیز از نظر تعرفه ارزان قیمت هستند. فروش لباس در حراج های فصلی در این فروشگاه بسیار زیاد است و به طور کلی زمان کاری از 9 صبح الی 9 شب اعلام شده است.کارخانه جیم تامسون نام یکی از مراکز خرید در شهر بانکوک است که بیشتر در زمینه محصولات ابریشمی فعالیت می کند یک طبقه از این مرکز خرید در زمینه مبلمان و همینطور رومیزی است و بخش های دیگر نیز شامل لباس و سایر وسایل منزل در نظر گرفته شده است. به طور کلی طراحی این مرکز خرید کمی عجیب تر از سایر مراکز خرید در شهر بانکوک است و مشخص است که در طراحی آن رویکردهای خاصی مدنظر قرار گرفته است. اینطور که مشخص است اجناس در این مرکز خرید از نظر تعرفه وضعیت بهتری به نسبت مراکز خرید گران قیمت در شهر بانکوک دارند.

 

مرکز-خید-بانکوک

پاتایا در یک نگاه

پاتایا یکی از شهرهای کوچک و دیدنی در بخش شرقی تایلند است و در لیست شهرهای پربازدید قرار دارد. این شهر نزدیکترین تفرجگاه ساحلی به بانکوک بوده است و دسترسی به آن بسیار آسان است. جاذبه های دیدنی شهر پاتایا در ذهن ها نقش می بندد، این شهر دارای جزیره های مرجانی و باغ های زیبا و همینطور مراکز فرهنگی و موزه های دیدنی است. رستوران ها و هتل های گردشگری در این شهر آنقدر وسیع است که به یکی از بهترین مکان های گردشگری بهار و تابستان تبدیل شده است. شهر پاتایا از 165 کیلومتر از بانکوک فاصله دارد و مساحت آن در حدود 2.2 کیلومتر مربع اعلام شده است. در تاریخ شهر پاتایا یک منطقه گردشگری بوده است که نیروهای آمریکایی آن را کشف کرده بودند. مشخص است که فضای بکر و بی نظیر شهر پاتایا سبب شده است که روز به روز به ارزش آن افزوده شود.مردم شهر پاتایا به زبان تایلندی به گویش های مختلف صحبت می کنند، برخی از مردم سریع صحبت می کنند و برخی دیگر در گویش خود ار کلمات مشخصی استفاده می کنند. واحد پول شهر پاتایا بات تایلند است و این شهر از نظر زمانی 3 ساعت و نیم از تهران جلوتر است. این شهر با سلیقه ایرانیان بسیار سازگار است.در خصوص هزینه خورد و خوراک در شهر پاتایا می تواند اینطور مد نظر داشت که شما برای صرف یک وعده فضا دو نفره در یک رستوران متوسط می بایست 975 بات هزینه در نظر داشته باشید حال اگر بخواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید می بایست در حدود 90 بات هزینه کنید. هزینه خورد و خوراک در این شهر چندان بالا نبوده و به طور کلی هزینه ها طبق کنترل دولت این شهر ارزیابی می شود.

 

شهر-پاتایا

آب و هوا و بهترین فصل سفر به شهر پاتایا

آب و هوای شهر پاتایا گرمسیری اعلام شده است و شباهت های زیادی به آب و هوای بانکوک دارد. این شهر دارای زمستان های خشک است و خبری از سرمای شدید و بارش برف نیست اما در ماه آوریل شاهد آب و هوا گرم در شهر پاتایا هستیم. ماه های بارانی این شهر از می الی نوامبر اعلام شده است اما در ماه سپتامبر شاهد بارش شدید باران در شهر پاتایا خواهیم بود. در صورتی که بخواهید بهترین فصل سفر به این شهر از نظر آب و هوا را در نظر داشته باشید بهار و اوایل تابستان گزینه بسیار عالی است همینطور فستیوال های شهری و دوره ای زیادی نیز در فصل بهار و تابستان در شهر پاتایا گزارش شده است.

 

آب-هوای_پاتایا

جاذبه های شهر پاتایا

ساحل جامتین یکی از دیدنی های بسیار ارزشمند در شهر پاتایا است که یک ساحل شنی و بسیار زیبا بوده که به طول 6 کیلومتر ادامه دار است این ساحل زیبا و مهیج در 2 کیلومتری جنوب پاتایا قرار دارد و به طور دقیق تر در 4 کیلومتری این شهر واقع شده است. این ساحل در بهار و تابستان بسیار شلوغ می شود و یک منطقه تفریح بسیار عالی است. در این بخش آپارتمان های بلند سر به فلک کشیده به همراه هتل و استراحتگاه های زیادی دیده می شود. می توانید در این ساحل زیبا قایق کرایه کنید و از قایق سواری لذت ببرید.

 

ساحل-پاتایا

 

باغ گرمسیری نونگ نوچ از دیگر دیدنی های شهر پاتایا است که می تواند در سفرهای تابستانی بسیار عالی باشد. این باغ در لیست جاذبه های توریستی شهر پاتایا قرار دارد و حس و حال عجیبی به همراه دار. وقتی وارد این باغ می شوید دور تا دور پر از درختان سر به فلک کشیده است که در یک نظم دقیق در کنار هم قرار گرفته اند، هر یک از درختان بر اساس نوع میوه و بار خود دسته بندی شده اند، در بخش شمالی باغ سنگواره هایی دیده میشود که به اشکال هندسی مختلف بر روی هم قرارگرفته اند انتهای باغخانه چوبی دیده میشود که دارای سقف نیمه منحنی بوده و به شکل خاصی طراحی شده است این بخش برای عکسبرداری بسیار عالی است. در این باغ می توانید لحظات خوبی را خانواده خود داشته باشید.دهکده فیل ها یک منطقه بسیار جالب در شهر پاتایا است که از نظر کودکان بسیار عالی خواهد بود. این منطقه برای نگهداری فیل های از کار افتاده طراحی شده است به طوری که برای فیل ها محل سکونت طراحی شده است در این منطقه می توانید با سبک زندگی قیل ها آشنا شوید و بهترین شرایط برای شما فراهم می شود که بتوانید فوتبال بازی کردن فیل ها و همینطور رژه رفتن آنها را تماشا کنید این باغ در بخش جنوب غربی شهر پاتایا قرار دارد و برای ورود به آن باید بلیط تهیه کنید هزینه بلیط ارزان است.  درصورتی که علاقه به حیات وحش داشته باشید باغ وحش ببرها هم می تواند یک انتخاب بسیار جالب برای شما باید در این باغ وحش بیش از 200 ببر بنگال دیده می شود و صد ها تمساح نیز در این باغ وحش زندگی می کنند به طور کلی سرگرمی های زیادی در این باغ وحش زیبا دیده می شود شما می توانید از نمایش ببرها لذت ببرید و یا از حلقه های آتش بپرید و بر روی طناب راه بروید. در نظر داشته باشید که فصل بهار در این منطقه سیرک برگزار می شود و جذاب ترین بخش های دیدنی شهر پاتایا محسوب می شود. مشخص است که این منطقه به طور کلی برای زندگی افراد خاصی در نظر گرفته شده است.

 

دیدنی-های-پاتایا

 

در سفر به شهر پاتایا سری به جزیره مرجانی بزنید این منطقه به رنگ آبی با آرامشی مثال زدنی طراحی شده اس در این منطقه می توانید با قایق های کف شیشه ای به تماشای مرجان ها بروید در نظر داشته باشید که اسکی روی آب و همینطور موج سواری بخش مهمی از تفریحات این بخش محسوب می شود. اینطور که مشخص است جزیره مرجانی از دیدنی های بسیار زیبا در شهر پاتایا محسوب می شود.

 

جزیره-مرجانی-پاتایا

هتل های مهم شهر پاتایا

در شهر پاتایا هتل های 5 ستاره زیادی برای اقامت وجود دارد که هر یک دارای امکانات مخصوص به خود هستند. هتل سنترا گرند میراج بیچ یکی از هتل های 5 ستاره بسیار مشهور در شهر پاتایا است که از نظر موقعیت مکانی در 30 کیلومتری فرودگاه بین المللی سووارنانابهومی قرار دارد. این هتل دارای تفریحات آبی بسیار وسیعی است و برای کودکان بسیار عالی خواهد بود. در این هتب 8 سالن غذاخوری به همراه اتاق ها و سوئیت های وسیعی دیده می شود. از دیگر هتل های 5 ستاره در شهر پاتایا می توان به هتل هیلتون اشاره نمود. این هتل یکی از لوکس ترین گزینه های پیش روی شما است و دارای امکانات وسیعی از جمله استخر و ساحل اختصاصی بوده و همینطور در بخش مشخصی از هتل باشگاه بدنسازی نیز دیده می شود. این هتل دارای رم سرویس های بسیار عالی بوده و طراحی اتاق ملاقات آن بسیار خاص است. هتل های هیلتون در شهرهای توریستی دنیا شعبه دارند و از نظر کیفیت رتبه بالایی دارد ، رضایت از این هتل بیش از 90 درصد دیده می شود. در صورتی که قصد داشته باشید سوئیت اجاره کنید میراکل سوئیت پاتایا از گزینه های بسیار عالی محسوب می شود ، میراکل یک فضای اقامتی 4 ستاره است که دارای سرگرمی های بسیار متنوعی بوده و فاصله آن تا فرودگاه در حدود 90 دقیقه اعلام شده است. هزینه اجاره سوئیت در این محل ارزانتر از موارد قبلی است و دسته بندی قیمتی مشخصی نیز دیده می شود. هتل گاردن پاتایا در لیست هتل های 2 ستاره قرار دارد اما امکانات بی نظیر این هتل سبب شده است که گردشگران زیادی به سمت آن جلب شوند. این هتل به طور کلی از مرکز شهر 2 کیلومتر فاصله دارد و دارای فضای سبز بسیار عالی است. امکانات این هتل شامل رستوران، پارکینگ و همینطور خدمات پرینت و فکس و بوفه و صبحانه است. در این هتل اتاق مخصوص سیگار نیز دیده می شود به طور کلی از نظر امکانات هتل گاردن بسیار عالی عمل کرده است.

 

هتل-پاتایا

غذاهای محلی شهر پاتایا

سام تام یا سالاد پاپاتا یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در شهر پاتایا است که از سیر و لوبیا سبز و همینطور گوجه های ریز تهیه می شود. در این غذا از تکه های خاک پاپاتا استفاده می شود. در این سالاد ترکیبی از طعم های شیرین و ترش و معطر استفاده می شود و به طور کلی بادام زمینی و میگوی خشک شده نیز بخش مهمی از این غذا است. تایم یام گونگ یک غذای ملی شهر پاتایا است که به طور کلی در آن از علف لیمو و همینطور چیلی استفاده شده و موسیر و سس ماهی در این غذا از طعم های خوب محسوب می شود. استفاده از ادویه های مختلف سبب طعم بسیار عالی این غذا شده است برخی از رستوران ها برای طعم بهتر این غذا در آن از میگوهای محلی استفاده می کنند. مشخص است که در طعم دهی این غذا از رب های محلی نیز استفاده می شود.

 

غذا-معروف-پاتایا

 

یام وون سن یک غذای محلی در شهر پاتایا است که از نودل های شیشه ای برای طبخ آن استفاده می شود. این غذا بسیار محبوب بوده و گاهی به عنوان یک غذای رژیمی نیز استفاده می شود در این غذا از میگوی خشک شده و همینطور پیاز و برگ لیمو نیز استفاده می شود این غذا بسیار معطر بوده و کمی ترش سرو میشود. خوراک گوشت خوک سرخ شده یک فضای ویژه در بین مردم شهر پاتایا است این غذا بسیار لذیذ تهیه می شود استفاده از گوشت فراوان در این غذا سبب طعم عالی آن می شود و به طور کلی استفاده از ریحان و گوشت ریش ریش شده به همراه سس سویا به طعم این غذا افزوده است. استفاده از شکر در غذا طعم آن را کمی تغییر می دهد مردم شهر پاتایا این غذا را با برنج و تخم مرغ سرو می کنند.

 

غذا-معروف-شهر-پاتایا

 

گای یانگ با کائو نیاکو یک غذای بسیار ساده و خوش طعم است که با مرغ کباب شده و برنج چسبناک چیزی مانند برنج کته تهیه می شود. در این غذا از سس های مختلف برای طعم دهی استفاده می شود و به طور کلی بسیار معطر طبخ می شود. استفاده از علف لیمو در این غذا به صورت سلیقه ای بوده و می تواند طعم نهایی آن را تغییر دهد.

مراکز خرید شهر پاتایا

مرکز خرید سنترال فستیوال پاتایا بلندترین و برجسته ترین ساختمان جاده ای در شهر پاتایا است که می تواند بهترین مکان برای گشت و گذار و خرید سوغاتی محسوب شود. این مرکز خرید دارای 313 فروشگاه است که در 7 طبقه طراحی شده است. هر یک طبقه ها در زمینه برند معروفی فعالیت می کنند. به طور کلی این مرکز خرید دارای 10 پرده سینمایی و همینطور 13 مسیر بولینگ است.مرکز خرید رویال گاردن پالازایی شهر پاتایا مانند یک هواپیمای قرمز رنگ طراحی شده است که بالن های سفید و زرد دارد و طراحی بی نظیر آن سبب شهرت روز افزودن شده است. این مرکز خرید دارای فروشگاه های بسیار شیک بوده و غذاهای بین المللی در رستوران های آن سرو می شود. فست فودهای مدرن این مرکز خرید باب میل تمامی جوانان است و به طور کلی فضای برای سیستم های فروشگاهی در این مرکز خرید به طور دقیق دیده می شود. اینطور که مشخص شده است ساعت کاری مرکز خرید رویال گاردن از ساعت 10 صبح الی 12 شب اعلام شده است. در صورتی که می خواهید یک تجربه جدید در سفر خود داشته باشید مرکز خرید مایک گزینه بسیار خوبی است این مرکز خرید در دو طبقه طراحی شده است و بیشتر فروشگاه های آن در طبقه همکف قرار دارد و برای خرید لباس و کیف و کفش گزینه بسیار خوبی محسوب می شود بازار میوه این مرکز خرید بسیار جالب طراحی شده است. در بخش شمالی این مرکز یک استخر شنای عمومی دیده می شود و همینطور یک کافه کوچک با طراحی بی نظیر به زیبایی این مرکز خرید افزوده است. در مجموع این مرکز خرید بسیار زیبا طراحی شده است در بخش بیرونی آن نیز مکان های بسیار عالی برای صرف نوشیدنی دیده می شود. خرید در شهر پاتایا بسیار لذت بخش است و تنوع بسیار زیادی دیده می شود.

 

مرکز-خرید-پاتایا

پوکت در یک نگاه

سفر به پوکت یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری آسیایی را به خود و خانواده خود هدیه دهید. این شهر یکی از مقاصد گردشگری بسیار مهیج و دیدنی است که با وجود مراکز خرید بی نظیر و همینطور غذاهای سنتی و مدرنی که دارد یک انتخاب هوشمندانه محسوب می شود.بیش از نیمی از شهر پوکت  از نظر جغرافیایی توسط جنگل پوشانده شده است. پوکت در لغت به معنی تپه است. این شهر به مساحت 543 کیلومتر مربع بوده و مردم آن اغلب به زبان تایلندی صحبت می­کنند. واحد پول رسمی در این شهر بات بوده و از نظر زمانی به اندازه سه ساعت و سی دقیقه از تهران جلوتر است. در این شهر تفرجگاه های زیادی وجود دارد که می تواند در سه رده قیمت مورد ارزیابی قرار بگیرد ، شهر پوکت یکی از شهرهای گران قیمت در تایلند است اما سفر مقرون به صرفه به این شهر دور از ذهن نیست. این شهر دارای مقاصد گردشگری وسیعی است. مردمان شهر پوکت بسیار مهربان هستند و سعی می کنند با مهاجران و مسافران بسیار مهربان باشند. در این شهر مردم لبخند به لب دارند و معتقد هستند که زندگی همین دلخوشی های کوچک است.مردم شهر پوکت سعی می کنند فضای صمیمانه برای مسافران فراهم سازد و این موضوع نشان از فرهنگ بالا در این شهر است که ارزش زیادی دارد.

 

شهر-پوکت

آب و هوا و بهترین فصل سفر به شهر پوکت

شهر پوکت از نظر آب و هوای رطوبت زیادی دارد و آب و هوای آم گرم محسوب می شود. ماه نوامبر تا آوریل از نظر آب و هوایی در این کشور خشک بوده و ماه های مه تا اکتبر نیز با هوای بارانی همراه است. در نظر داشته باشید که اگر بخواهید آب و هوا را ملاک سفر خود در نظر داشته باشید نوامبر تا فوریه می تواند گزینه عالی برای سفر شما باشد در این دوره آب و هوا بسیار مطبوع بوده و خبری از گرما و سرمای زیاد نخواهد بوداز ماه نوامبر هتل های شهر پوکت شروع به پر شدن کرده و از نظر هزینه ای فصل گران قیمتی را انتخاب کرده اید. در طول کریسمس تا تعطیلات سال نو هزینه ها گرانتر هم می شود. بنابراین افرادی که علاقه به صفر ارزان قیمت و مقرون به صرفه دارند می توانند ماه مه تا اکتبر را انتخاب نماید در این دوره قیمت ها روند نزولی دارند. فصل بهار در شهر پوکت پر است از فستیوال های شهری که می تواند برای سفرهای خانوادگی بی نظیر باشد.

 

آب-هوا_پوکت

جاذبه های شهر پوکت

جزیره جیمز باند یکی از دیدنی های بسیار مهیج در شهر پوکت محسوب می شود که بازدید از آن برای کودکان و افرادی که علاقه به راجر هنر پیشه انگلیسی دارند بسیار شگفت انگیز خواهد بود. این جزیره به شکل خاصی طراحی شده است و کسانی که به قصد بازدید از این جزیره وارد شهر پوکت شده اند می توانند از قایق های بادی استفاده کنند و دور تا دور جزیره سیر و سفر نمایند. صخره های بزرگی که داخل این جزیره است دارای خوف عجیبی بوده و بسیار شگفت انگیز است.

 

جزیره-جمیز-باند

 

از دیگر جزیره های دیدنی در شهر پوکت جزیره فی فی است، این جزیره به طور کلی دارای سواحل شنی بسیار زیبا بوده و غارهای پنهانی دارد که می تواند برای کسانی که قصد دارند یک سفر ماجراجویانه داشته باشند عالی است. در صورتی که دوربین عکاسی با خود به همراه داشته باشید با ثبت یک عکس متوجه می شوید که در این جزیره همه چیز آبی است این موضوع در خصوص ساحل و کوه ها نیز صدق می کند و یک منظره بی نظیر را فراهم می سازد. به طور کلی جزیره فی فی شامل 6 جزیره می شود که فی فی کوچک و فی فی بزرگ گزینه های عالی هستند این منطقه برای کسانی که به دنبال یک فضای آرام هستند بی نظیر است و می تواند خاطراتی دل انگیز باشد.

 

جزیره-فی-فی

 

در صورتی که دوست دارید وارد فضای مدرن در شهر پوکت شوید فانتاسی برای شما بهترین خواهد بود. این مجموعه در دیزنی لند شرقی آسیا قرار دارد و فناوری های جدید و بسیار پیشرفته ای در آن دیده می شود به طور کلی این گزینه برای بازی کودکان بی نظیر است و فروشگاه های صنایع دستی آن نیز می تواند یک فضای خوب برای خرید سوغاتی محسوب شود. این منطقه دارای بوفه های بین المللی بسیار ویژه ای است. بازدید از تئاتر در این منطقه تنها بخش کوچکی از فضای گردشگری آن محسوب می شود.

 

 

در سفر خود سری به باغ وحش پوکت بزنید و یا شامپانزه ها عکس بگیرید و به آنها غذا دهید. باغ وحش این شهر بسیار وسیع و وهیچ طراحی شده است و بازدید آن برای کودکان و کسانی که علاقه زیادی به حیوانات دارند قطعاً عالی خواهد بود. این باغ وحش می توانید رقص گروهی فیل ها را تماشا کنید و همینطور به آنها غذا دهید. گشت و گذار در این منطقه نیاز به رعایت یک سری اصول دارد و نباید حیوانات را عصبانی کنید. شامپانزه های این باغ وحش از رفتار انسان ها تقلید می کنند پس بهتر است رفتارهای آموزنده داشته باشیم.

 

 

ساحل ناتی هان یک ساحل بسیار عجیب و غریب در شهر پوکت است که گاهی از دید مسافران جا می ماند. ای ساحل به طور کلی بسیار خلوت و آرام است و زیبایی خیره کننده آن در ذهن ها نقش می بندد. حقیقت این است که در این ساحل کوسه وجود دارد و این موضوع سبب می شود که شنا کردن ممنوع شود. کافه های سنتی که در کنار ساحل ردیف شده اند آنقدر دل انگیز است که می تواند یک استراحت عالی برای شما فراهم سازد. این منطقه ارزان قیمت بوده و هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت به شما پیشنهاد می کنیم فصل بهار را برای بازدید از این منطقه انتخاب کنید.

هتل های مشهور پوکت

هتل هیلتون آرکادیا ریزورت شهر پوکت یکی از هتل های پنج ستاره محسوب می شود که تا فرودگاه بین المللی این شهر در حدود 45 دقیقه فاصله دارد. این هتل بسیار مدرن طراحی شده است و دارای فضای باز و همینطور ماساژ آب گرم است. در این هتل می توانید از کلاس های غواصی رایگان استفاده نمایید و باشگاه تناسب اندام نیز با تعرفه ای بسیار مناسب در اختیار شما قرار می گیرد.

 

هتل-پوکت

 

هتل جی دبلیو از دیگر هتل های مجهز در شهر پوکت است که دارای معماری بی نظیر بوده و در یک فضای بسیار خوش آب و هوا وقاه شده است. این هتل رویایی دارای امکانات رفاهی و همینطور تفریحی و ورزشی زیادی است و برای کسانی که به دنبال یک سفر لوکس هستند بهترین انتخاب محسوب می شود. در این هتل فضای تفریحی بسیار عالی برای کودکان نیز دیده می شود.هتل ایندیگو یک هتل 5 ستاره در شهر پوکت است که در ساحل نی یانگ واقع شده است و به طور کلی فضای سرسبز و طبیعت بکری که دور تا دور این هتل دیده می شود آن را بی نظیر کرده است. این هتل دارای آلاچیق های خانوادگی بسیار عالی بوده و آلاچیق ها بر روی آب شناور هستند و نورپردازی به کار رفته در فضای بیرونی این هتل به طور حتم دیدنی و جذاب است. اینطور که شواهد نشان می دهد این هتل برای فصل بهار و پاییز بسیار زیبا و خاص است.هتل اشلی هاب پاتونگ از دیگر هتل هایی است که در لیست هتل های 4 ستاره قرار دارد و از نظر تعرفه ارزانتر از گزینه های قبل است. این هتل از نظر کیفیت غذا و تنوع غذا رضایت 85 درصد از مهمانان را جلب کرده است و همینطور فضای تفریحی بسیار عالی دارد. نظافت و سیستم تهویه ای که در این هتل دیده می شود یکی از وجه تمایز آن با سایر هتل ها محسوب می شود.

 

 

هتل بارامی برای کسانی که به دنبال یک فضای آرام هستند بسیار عالی است، این هتل دارای اتاق هایی با درجه بندی مختلف بوده و در لیست هتل های سه ستاره در شهر پوکت قرار دارد و از نظر تعرفه بسیار مقرون به صرفه است مبرهن است که در این هتل شرایط استفاده از اینترنت رایگان برای افراد فراهم شده است.در صورتی که می خواهید با هزینه کم سفری عالی داشته باشید می توانید به سراغ هتل وای کی پاتونگ برودی این هتل دارای امکانات متوسط با قیمتی مناسب است، از مهمترین امکانات این هتل می تواند به استخر روباز، وای فای رایگان و سیستم اجاره خودرو اشاره نمود. این هتل از ساحل تنها 9 دقیقه فاصله دارد و بهترین مکان تفریحی برای فرزندانتان را فراهم می سازد. این هتل سه ستاره بوده و 70 اتاق دارد.

 

هتل-پوکت

غذاهای مشهور پوکت

شکم گردی در شهر پوکت یکی از بخش های مهم سفر است که از دیدن ایرانیان اهمیت زیادی دارد.تام یام کونگ یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در شهر پوکت است که از میگوی تند تهیه می شود و طعم کمی نمکی دارد. این غذای دریایی در بین مردم شهر پوکت بسیار مشهور است و به صورت خشک و یا سوپ استفاده می شود در این غذا از مرغ پخته شده نیز استفاده می شود و شیره نارگیلی که در آن استفاده شده است سبب طعم دهی بی نظیر می شود. این غذا به طور کلی میزان زیادی ادویه دارد و عطر دل انگیزی نیز فراهم می شود این غذا می تواند به همراه برنج سرو شود و 70 درصد از ایرانیان احساس رضایت از این غذا دارند.رستوران دریایی آنگ این غذای خوش طعم را برای شما فراهم کرده است.کاری ماسامان یک غذای غافلگیرکننده در شهر پوکت است که از آب لیمو و همینطور برگ های ریحان برای طعم دهی آن استفاده می شود. این غذا غلیظ است و غلظت آن به دلیل وجود نارگیل و همینطور بادام زمینی داخل آن است. این غذای خوش طعم به طور کلی از گوشت گاو و ماهی تهیه می شود و به همراه برنج بخار پز می شود این غذای خوش طعم در رستوران اسپون شهر پوکت سرو می شود و کمی گران قیمت است.دیم سام یک غذای ترکیبی است که بخشی از آن مربوط به چین است. در این غذا از گوشت قرمز و همینطور میگو و لوبیا استفاده می شود و طبخ آسانی دارد شما می توانید در رستوران وانگ دیم سام این غذا را سرو کنید. ظاهر این غذا بسیار وسوسه انگیز است و مردم علاقه زیادی به سرو آن دارند.

 

غذای-معروف-پوکت

مراکز خرید پوکت

مرکز خرید جانگ سیلون یک مرکز خرید بسیار وسیع در شهر پوکت است که رو به روز خیابان بانگلا قرار گرفته است و معماری بی نظیر آن قطعاً شما را بهت زده می کند. در این مرکز خرید در حدود 200 مغازه وجود دارد که در زمینه لباس و عینک آفتابی و همینطور لوازم آرایشی و بهداشتی و کامپیوتری و … فعالیت می کنند. در این مراکز خرید مکان های تفریحی زیادی نیز برای کودکان و بزرگسالان دیده می شود، سینمای سای فای و همینطور مسیر های بولینگ وسیع تنها بخش کوچکی از تفریح در این مرکز خرید محسوب می شود. شما می توانید از رستوران ها و کافه های فست فود این منطقه نیز استفاده نمایید و مشغول به سرو غذا شوید در این مرکز خرید دو مغازه ورزشی بزرگ قرار دارد که به طور کلی برای آقایان بسیار جالب خواهد بود.  در این مرکز خرید قیمت اجناس مقرون به صرفه است و برای خرید سوغاتی گزینه بسیار خوبی محسوب می­شود.

 

مرکز-خرید-پوکت

 

سنترال فستیوال پوکت یک مرکز خرید با بیش از 120 نمایندگی فروش است که در زمینه پارچه های ابریشمی و لباس فعالیت می کند در این مرکز خرید می توانید به تماشای فیلم بپردازید و در رستوران های بین المللی غذا سرو کنید به طور کلی در این مرکز خرید پارکینگ رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد و سیستم های حمل و نقل ویژه ای نیز برای افراد فراهم شده است. داخل این مرکز خرید فضای سبز بسیار جالبی تهیه شده است به طوری  که حس می­کنید وارد پارک شده اید. بخش هایی برای سرگرمی کودکان نیز وجود دارد که می­تواند برای فرزندان دلبندتان بسیار مهیج باشد. در این مرکز خرید هیچ هزینه اضافی از شما اخذ نمی­شود خوشبختانه این مرکز دارای فضای بسیار عالی برای خرید

 

مرکز-خرید-پوکت