تورهای بدروم

درباره بدروم

زندگی ایده آل و تکرار نشدنی در بدروم ترکیه

ترکیه یکی از کشور های فوق‌العاده زیبا و بی نظیر در خاورمیانه است. تمامی شهرهای این کشور از جاذبه و موقعیت مناسبی برخوردار هستند. شهر بدروم ترکیه یکی از این شهرهای خاص و فوق العاده ای می باشد که مردم دنیا برای زندگی در این شهر برنامه ریزی های متعددی می کنند.می توانیم بگوییم ترکیه عروس کشورهای خاورمیانه به شمار می رود. حال تصور کنید در این کشور زیبا، چه شهرهای منحصر به فردی وجود دارد. از آنتالیا، آنکارا، استانبول، ازمیر و… که بگذریم، شهر بدروم می تواند یکی دیگر از بهترین شهرهای ترکیه به شمار رود. 

 

بدروم-در-یک-نگاه

 

این شهر هم مکانی مناسب برای زندگی است. هم مکانی مناسب برای گردشگری و تفریح. زیرا جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیاری نیز در خود جای داده، که هرساله گردشگران و مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند. بدروم در استان موغله ترکیه واقع شده است.این شهر در همسایگی دریای اژه قراردارد، از این رو ساحل بی نظیرش مکانی دنج برای تفریح و مسافرت می باشد. ممکن است هر لحظه تصمیمی گرفته و قصد سفر به این شهر نمایید. پس بهتر است پیش از سفر به بدروم، تمامی اطلاعات لازم در مورد این شهر را بدست آورید.

 

بدروم-ترکیه

 

موقعیت جغرافیایی و منطقه ای شهر ساحلی

این شهر زیبا در اصل در قسمت جنوبی کشور ترکیه واقع شده است. یکی از شهرهای ساحلی و گردشگر پذیر در این کشور نیز به شمار می رود. همسایگی این شهر با دریای اژه باعث شده است تا در میان شهرهای کشور ترکیه، بدروم نیز شناخته شده و از جذابیت برخوردار گردد. می توانیم به صراحت بیان کنیم که این شهر از نظر منظره ای تصویری کامل از ترکیه را در بر دارد. زیرا این شهر منظره ای خاص و استثنایی به دریای اژه دارد که هر بیننده ای را محصور خود می کند. از این رو زندگی و یا سفر در شهر بدروم می تواند بسیار خاطره انگیز و جذاب باشد.اگر بخواهیم در مورد موقعیت گردشگرپذیری این شهر سخنی به میان آوریم، باید بگوییم بدروم هر ساله بیش از 1 میلیون مسافر و توریست را به سمت خود جذب می نماید. زیرا این شهر فوق العاده، از نظر زیبایی نظیر ندارد. خانه های این منطقه همگی ویلایی بوده و نمای جذابی که به سمت دریای اژه دارند، منجر به خاص بودن این منطقه شده است.

 

موقعیت-جغرافیایی-بدروم

آب و هوای عالی و منحصر به فرد

تمامی شهرهای ترکیه از آب و هوای لذت بخش و فوق العاده ای برخوردار هستند. اما باید بگوییم آب و هوای بدروم کاملا مدیترانه ای بوده، از این رو حسی که در این شهر بدست می آورید توصیف ناپذیر است. در فصل تابستان گرم ترین دما در این شهر به 34 درجه سانتی گراد می رسد. در زمستان نیز سردترین دمای شهر بدروم به 15 درجه خواهد رسید. از این رو نه زمستان های سردی در این شهر خواهید دید. نه تابستان های بی نهایت گرم. برای این که شهری جنوبی در کشور ترکیه به شمار می رود، اما آب و هوای بسیار عالی برای سفر دارد.می توانیم با این تفاسیر بیان کنیم، که شهر بدروم ترکیه هم مکانی مناسب برای تفریح به شمار می رود، هم محلی مناسب برای اقامت اتباع خارجی. زیرا از هر نظر می توانیم این شهر را جزو بهترین شهرهای ترکیه به شمار آوریم.

 

دریا-اژه-بدروم

وضعیت اقتصادی و حمل و نقل در این شهر

از آنجایی که این شهر زیبا به ساحل دریای اژه نزدیک است، باید بگوییم مکانی مناسب برای ماهیگیری به شمار می رود. البته از دیر باز مردم این شهر به همین شغل و پیشه مشغول بوده اند. از طرف دیگر سید مروارید و اسفنج نیز در این شهر بسیار پرطرفدار است. اما پس از قرن 20 مردم شهر بدروم بیشتر تمرکز خود را بر روی جذب گردشگر قرار دادند. تصمیمی گرفتند درآمد اقتصادی خود را از این طریق بدست آورند. به همین دلیل مردم زیباترین هتل ها، رستوران ها، مراکز تفریحی و پارک های ساحلی را در این شهر احداث نمودند.امروزه دیگر می توانیم به صراحت بیان کنیم که مردم بدروم بیشترین صنعت خود را بر پای گردشگری بنا نموده اند. علاوه بر آن بنگاه های کاریابی، کار های تدریسی و اینترنتی نیز در این شهر به وفور یافت می شود. 

 

خانه-های-زیبا-در-بدروم

حمل و نقل مردم در این شهر زیبا

در شهر بدروم مردم با داشتن ساحل زیبا، بیشتر برای جابه جایی از اتوبوس های عمومی استفاده می کنند. برخلاف شهرهای دیگر ترکیه که ترجیح میدهند با قایق به این طرف وآن طرف بروند. البته باید بگوییم در این شهر نیز برای عبور و مرور به شهرهای دیگر ترکیه از قایق استفاده می شود، اما بیشتر مردم ترجیح می دهند از اتوبوسرانی استفاده کنند.باید بگوییم بدروم به هیچ عنوان دارای فرودگاه نیست. برای استفاده از فرودگاه باید 40 کیلومتر از این شهر دور شد تا بتوان از سفرهای هوایی استفاده کرد. باید بگوییم یکی دیگر از موارد خاص شهر بدروم، نداشتن اتوبوس و وسیله ی نقلیه عمومی برای رسیدن به فرودگاه است.کسانی که قصد استفاده از فرودگاه این شهر را دارند باید حتما از تاکسی یا خودرو های شخصی خود استفاده کنند.

مکان های دیدنی و گردشگری شهر تاریخی بدروم

 این شهر از تاریخی ترین شهرهای کشور ترکیه به شمار می رود. از این رو بهترین و زیباترین مکان های تاریخی در این شهر قرار گرفته اند. می توانیم به برخی از این مکان های تاریخی و دیدنی شهر بدروم اشاره نماییم.

 

دیدنی-های-بدروم

قلعه ی بدروم( Bodrum Castle)

یکی از دیدنی ترین مکان های این شهر قلعه معروفی است که به قرن 15 میلادی تعلق دارد. در قرن 15 شوالیه های صلیبی به دستور فرمانده ی خود هاسپیتالر، برای بالا بردن استحکام این شهر اقدام به ساخت قلعه نمودند. این قلعه بزرگ در حال حاضر به عنوان موزه ای در شهر بدروم شناخته می شود. 

آرامگاه هالیکارناسوس( Halicarnassus)

یکی از عجایب هفتگانه ی جهان را می توانید در شهر بدروم ترکیه مشاهده نمایید. این مقبره ی تاریخی تقریبا به 350 میلادی باز می گردد. از این رو می توانیم به عنوان یکی از قدیمی ترین جاذبه های دیدنی در این شهر از ان یاد کنیم. علاوه بر این مکان های دیدنی، مکان های تاریخی دیگری نیز در این شهر وجود دارد. می توانید با سفر به این شهر از تمامی این مناطق دیدن نمایید.


هتل‌های بدروم

بدروم بی ریزورت

هتل بدروم بی ریزورت بدروم (Bodrum Bay Resort)،به اندازه ی 8 دقیقه پیاده روی از ساحل فاصله دارد. این هتل واقع در فضایی آرام با منظره زیبای دریا می باشد و استخر روباز و تراس آفتابگیر به همراه صندلی آفتابگیر…