تورهای ازمیر

درباره ازمیر

ازمیر در یک نگاه

ازمیر یکی از شهر های مهم و بزرگ ترکیه است. ازمیر به دلیل جای دادن آثار تاریخی متنوع مانند شهر باستانی تروا و شهر باستانی فس به عنوان یک شهر تاریخی در ترکیه شناخته می شود؛ قدمت این شهر تاریخی به ۶۵۰۰ سال قبل میلاد برمی گردد. ازمیر یک شهر ساحلی است که مشرف به دریای اژه است. چون ازمیر شهری ساحلی، جذاب و تاریخیست، همه ساله تور ازمیر مورد استقبال ایرانیان قرار می گیرد. ازمیر شهری گرمسیر است، در نتیجه دمای هوای ازمیر در تابستان بالاست و در زمستان آب و هوای آن خنک می باشد، پس تجربه ی تور ازمیر در بهار و پاییز برایتان لذت بخش تر خواهد بود. امروزه شاهد گردشگران زیادی هستیم که تور ازمیر را برای گذراندن ساعات خوش خود انتخاب می کنند تا از این شهر با جاذبه های تاریخی فراوان ، آب و هوای خوش و طبیعت کامل در کشور همسایه دیدن کنند. اگر قصد لذت بردن از تور ازمیر را دارید حتما از جاذبه های گردشگری که در زیر اشاره می کنیم در طول سفرتان دیدن کنید.

۱. برج ساعت ازمیر

اگر صحبت از نماد شهر ازمیر باشد، برج ساعت ازمیر حرف اول را می زند. این جاذبه ی گردشگری تاریخی در میدان کناک ازمیر قرار گرفته است. یک معمار فرانسوی در سال ۱۹۰۱ این برج با عظمت و زیبا را طراحی کرد و ساعت قرار گرفته در بالای این برج یک هدیه از طرف امپراطوری کشور آلمان به پادشاه عثمانی بوده است. تجربه ی تور ازمیر بدون گردش در این میدان غیر ممکن است. در اطراف محل برج ساعت ازمیر بازار کمرالتی و مسجد کناک قرار گرفته است که بازدید از این دو مکان معروف و دیدنی را در کنار گردش در اطراف برج ساعت حتما به شما پیشنهاد می کنیم.

۲. بازدید از شهر باستانی افسوس

این شهر که موزه ی باستان شناسی افسوس است، یک مکان بزرگ و موزه ای سر باز به جا مانده از زمان رومی هاست. این شهر باستانی در کوش آداسی قرار دارد که یک تاریخ غنی و پر عظمت را به تصویر می کشد. در طول تور ازمیر اگر از این مکان دیدن کنید آثار به جای مانده از یک سالن کشتی در سمت چپ افسوس دیده می شود، در جنوب این سالن بقایایی از یک استادیوم بزرگ باستانی را نیز خواهید دید. اگر از ورزشگاه عبور کنید آثاری از یک کلیسای قدیمی را مشاهده خواهید کرد، این کلیسای باستانی کلیسای مریم مقدس نام دارد. علاوه بر تمام این ها شهر باستانی افسوس بقایای تاریخی همچون کتابخانه ی سلسیوس، خیابان مرمر، تئاتر بزرگ، معبد آرتمیس، میدان ورلانوس و حمام ها را در خود جای داده است.

۳. آگورا ازمیر

در مرکز شهر ازمیر یک موزه ی فضای باز به نام آگورا قرار گرفته است. بقایای شهر اسمیرنا که در حال حاضر مورد بازسازی قرار خواهد گرفت. این بقایای تاریخی که از اواخر قرن ۴ قبل میلاد باقی مانده است، قرار است در آینده تبدیل به یک پارک تاریخی شود. با این حال، به دلیل وجود نقاشی های گرافیتی رومیان باستان، نقاشی پرتره فاوستینا، مخازن قدیمی و حمام رومی این منطقه دارای جذابیت های گردشگری و باستانی فراوانی است. اگر به مکان های تاریخی علاقه مندید آگورا یک منطقه پر از آثار تاریخی متنوع و دیدنی است

۴. آسانسور قدیمی ازمیر

آسانسور وسیله ای برای حمل افراد به طبقات بالا و پایین ساختمان است، به همین دلیل شاید عجیب باشد که چرا اسم یه جاذبه ی گردشگری در شهری آسانسور است. البته کسانی که تجربه ی تور ازمیر را داشته اند می دانند که این آسانسور قدمتی تاریخی دارد. این آسانسور برای جابجا کردن افراد در سال ۱۹۰۷ از ساحل کاراتاش تا بالای تپه ساخته شد. آسانسور تاریخی با نیروی فشار آب کار می کرد، اما امروزه همه ما میدانیم آسانسور ها به وسیله ی نیروی الکتریکی کار می کنند. این آسانسور قدیمی در میدان کاراتاش واقع است و سالانه نظر توریست های زیادی را به خود جلب می کند.

۵. پاموکاله

این منطقه ی طبیعی و دلنواز دارای چشمه های آب گرم طبیعی است. زیبایی های طبیعی پاموکاله غیر قابل توصیف است، تور ازمیر به شما این فرصت را خواهد داد که از نظاره ی پادگانه های سنگ آهک پاموکاله، ۱۷ چشمه ی آب گرم و فضای طبیعی عجیب در عین حال فوق العاده و خوش آب و هوا لذت ببرید. این قلعه ی سفید پنبه ای ویرانه های شهر باستانی هیراپولیس را در خود جای داده است که آثار باقی مانده از ۱۹۰ سال قبل میلاد است؛ تئاتر باستانی هیراپولیس در بالای شهر باستانی هیراپولیس قرار گرفته است. در تور ازمیر خواهید توانست مثل رومیان باستان در استخر باستانی پاموکاله حمام کنید و از فضای این حمام باستانی لذت ببرید.

تور ازمیر به دلیل وجود جاذبه های گردشگری متنوع در ازمیر تبدیل به یک سفر به یاد ماندنی و فوق العاده برایتان می شود. ازمیر به دلیل جای دادن آثار تاریخی، آب های معدنی، امکانات رفاهی کامل، کافه ها، رستوران های معروف و طبیعت کم نظیر مورد توجه بسیاری از توریست ها از سراسر جهان قرار می گیرد؛ چون ازمیر در کشور همسایه است، این شهر به مقصد مورد علاقه ی بسیاری از ایرانیان برای سفر و گشت و گذار تبدیل شده است.