تورهای آنتالیا

تورهای آنتالیا

آنتالیا
  • تاریخ برگزاری ویژه نوروز
  • تاریخ اعتبار ۱۳۹۹-۰۱-۰۸
  • مدت ۶ شب
  • هواپیمایی قشم ایر
  • قیمت ۵٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان

تور آنتالیا (ویژه نوروز)

آنتالیا
  • تاریخ برگزاری ویژه نوروز
  • تاریخ اعتبار ۱۳۹۹-۰۱-۰۶
  • مدت ۶ شب
  • هواپیمایی سان اکسپرس
  • قیمت ۷٫۱۹۰٫۰۰۰ تومان

تور آنتالیا (ویژه نوروز)


درباره آنتالیا

آنتالیا در یک نگاه

هر آنچه که باید از ترکیه در راهنمای کامل تور آنتالیا بدانید!

ترکیه یکی از پرگردشگرترین کشورهای جهان است و از آن دست کشورهایی است که به صنعت گردشگری و گردشگران اهمیت ویژه ای می­دهد. در این مطلب راهنمای کامل تور آنتالیا  موضوعات مختلفی بیان می­شود که به شما برای معرفی ترکیه و آنتالیا و بسیاری از مراکز تفریحی، هتل­ها، جاذبه های گردشگری، غذا و … کمک می­کند. پس اگر شما یا دوستانتان برنامه­ای برای سفر به ترکیه به­ ویژه آنتالیا دارید، این راهنمای کامل تور آنتالیا را مطالعه کنید یا به دوستانتان پیشنهاد دهید. زیرا ترکیه کشوری است که قسمتی از آن در خاور و بخشی دیگرش در اروپا است و یکی از جالب­ترین کشورهایی است که شما می­توانید به آن بار سفر ببندید و البته ما در این راهنمای کامل تور آنتالیا از مزایای دیگری هم برایتان می­گوییم که بتوانید راحتتر تصمیم بگیرید که چرا آن را به شما پیشنهاد می­کنیم. پس راهنمای کامل تور آنتالیا را با ما تجربه کنید.واحد پول این کشور لیر ترکیه است و مذهب بیشتر مردم آن سنی و درصدی از آن شیعه است. همچنین این کشور کلیساهایی هم دارد که نشان می­دهد درصد کمی از جمعیت این کشور مسیحی هستند. زبان رسمی کشور ترکی(استانبولی) می­باشد اما با این حال اقوام کرد هم در این کشور سکونت دارند و بنابراین بعضی از ساکنان آن به زبان کردی هم صحبت می­کنند. پایتخت کشور ترکیه شهرآنکارا می­باشد که شهری نسبتا مدرن است. از شهرهای مهم کشور ترکیه می­توان به ازمیر، استانبول، آدانا، آنتالیا، قونیه و … اشاره کرد. این کشور در کل 81 استان دارد که بعد شهر استانبول،شهر آنکارا مهم­ترین شهر کشور ترکیه می­باشد.نوع حکومت این کشور جمهموری ریاستی با پارلمان واحد است و به ­عبارتی  حکومت لائیک است یعنی دین در امور دولتی و دولت در امور دینی  هیچگونه دخالتی ندارد. جمعیت کشور ترکیه تقریبا 82 میلیون نفر برآورد شده است. خط رسمی مردم این کشور در حال حاضر خط لاتین است.

 

شهر-آنتالیا

بهترین زمان سفر به پیشنهاد راهنمای کامل تور آنتالیا

در این بخش از راهنمای کامل تور آنتالیا ابتدا کمی از آب و هوای کشور ترکیه سخن می­­گوییم و سپس آب وهوای آنتالیا را شرح می­دهیم.سه طرف کشور ترکیه را دریا احاطه کرده از این رو آب و هوای متنوعی دارد به ­خصوص در بخش مرکزی این کشور اما به طور کلی معتدل و مرطوب است و مردم هر منطقه از این کشور دارای آداب و رسوم و آب و هوای تقریبا متفاوتی دارند.به­طور مثال بخش­های کوهستانی کشور ترکیه یعنی شمال آن پرباران است اما اگر از غرب به سمت شرق حرکت کنیم از میزان بارش کاسته می­شود. بنابراین منطقه غرب کشور ترکیه معتدل است و شهر زیبای آنتالیا هم در غرب کشور قرار دارد که تابستانی گرم و زمستانی معتدل دارد. میانگین دمای تابستان این شهر از 30 تا35 درجه و میانگین دمای زمستان آن از 9 تا 15 درجه گزارش شده است.آنچه از راهنما کامل تور آنتالیا تا به اینجا متوجه شده­ایم این است که شهر آنتالیا در ناحیه مدیترانه ای کشور ترکیه است و این شهر از سمت جنوب مجاور با دریای مدیترانه است و البته این شهر یک رود به نام آکسو و یک آبشار به نام دودن دارد. با توجه به گزارش­های هواشناسی که در دسترس است این شهر به ندرت برف را تجربه کرده است. بنابراین آنچه که به عنوان راهنمای کامل تور آنتالیا برای بهترین زمان یک سفر عالی به شهر ساحلی آنتالیا  می­توانیم بگوییم که شما بتوانید درکنار لذت از مراکز تفریحی و جاذبه های گردشگری از ساحل هم استفاده کنید، ماه فرودین  تا قبل شروع پاییز است و اگر شما عاشق آب و هوای گرم و آفتاب هستید به شما وسطهای ماه خرداد تا اوایل ماه مهر را پیشنهاد می­کنیم.بنابراین اگر شما قسمتی از برنامه سفرتان به این شهر زیبا آفتاب گرفتن و شنا کردن است، پیشنهاد نمی­کنیم که فصل پاییز و زمستان به آنتالیا سفر کنید زیرا هوا در این فصول سرد می­شود که مناسب وقت گذرانی در ساحل نمی­باشد.

معرفی مراسمات مهم در راهنمای کامل تور آنتالیا

در این بخش از راهنمای کامل تور آنتالیا به تعطیلات و مناسبات مهم کشور ترکیه اشاره می­کنیم. کشور ترکیه تقویم آن میلادی است و سال نو آنها با ماه ژانویه آغاز می­شود. همانطور که در مطالب بالا از راهنمای کامل تور آنتالیا گفتیم اکثر مردم کشور ترکیه دین سنی هستند و مردم با فرهنگ­های مختلفی از یونان، ارامنه، یوگسلاوی، عرب، روس و … در این کشور زندگی می­کنند. از این­رو در بخش معرفی مناسبت­ها در راهنمای کامل تور آنتالیا ما این مراسمات را به دو بخش مذهبی و غیرمذهبی تقسیم کرده تا آنها را برای شما شرح دهیم و همانطور که متوجه شده­ اید با این تنوع فرهنگی اعیاد و مناسبت­ها زیاد است و کشور ترکیه هم از این فرصت برای جذب گردشگر به­ خوبی استفاده کرده است. اما قبل این توضیحات باید بگویم که روزهای شنبه و یکشنبه در کشور ترکیه تعطیل رسمی است.از تعطیلات و مناسبت­های غیرمذهبی می­توانم اشاره کنم به روز استقلال ملی و روز کودک که در 23 آوریل می­باشند. در این روز کودکان از کشورهای مختلف دنیا در این جشن شرکت می­کنند و شاد هستند. روز جوانان و بزرگداشت آتاتورک در 19 ماه می می­باشد که در این روز جوانان  به بزرگداشت فعالیتهای ورزشی مشغول می­شوند. یکی دیگر از جشن­های مهم کشور ترکیه جشن  اعلام جمهوری ترکیه می­باشد که به تاریخ 29 اکتبر نامگذاری شد که در این روز در سراسر کشور عکس آتاتورک و پرچم کشور ترکیه به چشم می­خورد و همچنین مراسم آتش بازی هیجان انگیزی برگزار خواهد شد. از مناسبت­های مذهبی میتوان به عید فطر، عید قربان، عاشورا، شب قدر، رغائب کندیلی شب اولین جمعه ماه رجب، برات کندیلی شب نیمه شعبان و… اشاره کرد.

 

مراسم-مهم-آنتالیا

بررسی ویزا در راهنمای کامل تور آنتالیا

در این بخش از راهنمای کامل تور آنتالیا شرایط ویزا را برای گردشگران ایرانی عزیز که قصد سفر به شهر زیبای آنتالیا را دارند، بیان می­کنیم. قطعا برای سفر به هر نقطه ای ویزا گرفتن و شرایط مصوبه برای دریافت آن یکی از مهم­ترین مسائل به شمار می­آید. شهروندان ایرانی که می­خواهند به ترکیه به­خصوص آنتالیا سفر کنند، نگران ویزا نباشند. زیرا شما به مدت 3 ماه یا همان 90 روز می­توانید بدون ویزا در کشور ترکیه بمانید و ویزا برای شما رایگان است که این گفته بر اساس توافق­های صورت گرفته بین دو کشور است و لازم به ذکر است که با در دسترس داشتن این ویزا نمی­تواند مشغول به کار، تحصیل و تجارت باشید. زیرا اگر هدف شما کار است باید ویزای کاری دریافت کنید یا به فکر ویزای اقامت کشور ترکیه باشید. بنابراین برای این مدت گفته شده از اخذ ویزا معاف می­باشید. اگر بخواهید بیشتر از زمان تعیین شده  در ترکیه بمانید، به­عنوان متخلف با شما برخورد خواهد شد. البته قبل از ورود به کشو ترکیه از اعتبار گذرنامه خودتان برای حداقل به مدت 6 ماه اطمینان حاصل کنید.

غذاهایی که در این سفر راهنمای کامل تور آنتالیا به شما پیشنهاد می¬کنیم!!

در این بخش از راهنمای کامل تور آنتالیا از شرایط رستوران و غذاهایی که می­توانید در آنتالیا امتحان کنید به شما معرفی می­کنیم. راهنمای کامل تور آنتالیا در این قسمت به فکر دوستداران غذا که همیشه در پی پیدا کردن مکان­های خوب برای غذا خوردن هستند، بوده است.آیا شما تا به حال غذای ترکی را امتحان کرده­اید؟ آیا شما از طرفداران غذای ترکی هستید و می­خواهید در سفرتان به آنتالیا به چند رستوران خوب از غذاهای بومی و کباب و… سر بزنید؟یا تا به حال این غذاها را امتحان نکرده اید؟ اگر بار اولی است که می­خواهید به آنتالیا بروید، باید بگویم که این شهر زیبا غذاهای متنوعی دارد و نگران نباشید که از نظر ذائقه غذایی دچار مشکل نمی­شوید. شما می­توانید غذاهایی مانند کباب و خورش وکوفته و دلمه و…در رستوران­های آنتالیا بیابید و البته اگر شما غذاهای بین المللی را دوست دارید و غذاهایی اروپایی را میل می­کنید، خوب است بدانید که  بعضی از رستوران­های آنتالیا این غذاها را سرو می­کنند و شما می­توانید با خیال راحت از نظر غذا به آنتالیا سفر کنید. در ادامه از راهنمای کامل تور آنتالیا به شما غذاهای ترکی که بسیار خوشمزه هستند و شاید دوست داشته باشید حتما امتحانشان کنید، به شما پیشنهاد می­دهیم.اولین پیشنهاد ما به شما امتحان کردن بورک هست  و البته حتما از معروفیت کباب­های ترکی هم شنیده اید پس رستوران­های آنتالیا که کباب سرو می­کنند را از دست ندهید. اگر شما طرفدار پروپاقرص شیرینی­جات هستید حتما به قنادی­ها سر بزنید و باقلوا و کادایف بخرید. همچنین اگر به غذاهای دریایی علاقه دارید، ما به شما هامسی را پیشنهاد می­دهیم نوعی ماهی که به صورت کبابی آماده میشود و طعم عالی دارد.

 

غذا-معروف-آنتالیا

معرفی مراکز خرید در راهنمای کامل تور آنتالیا

در این بخش از راهنمای کامل تور آنتالیا می­خواهیم به معرفی بازار و مراکز خرید مهم آنتالیا که مناسب گردشگران عزیز می­باشد، بپردازیم. از آنجاییکه بعضی از فروشگاههای داخل هتل­ها اجناسی با قیمت بالا دارند، از این­رو ممکن است شما بخواهید به سراغ مراکز خرید بروید و همچنین اگر شما از خرید کردن و گشت در مراکز خرید لذت می­برید، حتما از مراکز خرید این لیست دیدن کنید که پشیمان نمی­شوید. این لیست شامل بازار بزرگ آنتالیا، مرکز خرید میگروس مال، مارک، شی مال، تراسیتی، اوزدیلک، دوگو گاراژ، دیپو اوت لت و خیابان آتاتورک اشاره کرد.در ادامه این بخش از راهنمای کامل تور آنتالیا  به توضیح مختصری از چند مرکز خرید از لیست بالا می­پردازیم.

مرکزخرید میگروس مال باکیفیت­ترین فروشگاه در آنتالیا است.بیش از 128 بوتیک و فروشگاه در این مرکز خرید وجود دارد و برندهای متنوع لباس و جواهرات و همچنین انواع کتاب را در این مرکز خرید می­توانید ببینید. این مرکز خرید عالی برای سرگرمی شما سینما و فودکورت های خوشمزه­ای هم دارد که می­توانید از آنها لذت ببرید.

در مرکز خرید اوزدیلک مهم نیست شما به دنبال چه چیزی برای خرید هستید، ما تضمین می­کنیم که بالاخره آن را در اوزدیلک پیدا می­کنید. این مرکز تنها برای خرید طراحی نشده بلکه به­عنوان یک مرکز تفریحی هم عالی است که دارای کافه، رستوران، بولینگ و همچنین فیلم های 8 بعدی می­باشد که می­توانید زمان خود را به­ خوبی در این مرکز سپری کنید.

مرکز خرید دیپو اوت لت در سال 2004 افتتاح شد و یکی از بهترین مراکز خرید در ناحیه مدیترانه است و بیش از 38000 متر مربع است.این مرکز خرید همیشه برای گردشگران جذاب است. شما می­توانید در آن خرید کنید، بخورید، بنوشید و فیلم تماشا کنید.

مرکز خرید تراسیتی یک تجربه خرید فوق العاده و سرگرم کننده برای شما می­سازد. تراسیتی بزرگترین مرکز خرید آنتالیا می­باشد که بیش از 150 فروشگاه دارد که شامل فروشگاههای هدیه و مارک­های عالی و فروشگاههای کتاب و کودک است. این مرکز دارای 30 رستوران است. بنابراین شما می­توانید در حین خرید استراحتی داشته و یک فنجان قهوه عالی میل کنید. البته اگر با کودکان خود به این مرکز خرید آمدید نگران وقت گذرانی و بهانه­گیری آنها نباشید که این مرکز خرید مکانی برای سرگرمی کودکان هم دارد.اگر در آنتالیا به دنبال مکانی عالی و منحصربفرد هستید، پیشنهاد ما در این قسمت از راهنمای کامل تور آنتالیا، دوگو گاراژ می­باشد. بهترین مکان برای لمس طعم و عطر است. در این مکان در کنار انواع مختلف میوه، سبزیجات و ادویه جات می­توانید از صنایع دستی و سفال­های دست ساز این منطقه هم دیدن کنید.

 

مراکز-خرید-آنتالیا

معرفی هتل¬ها در راهنمای کامل تور آنتالیا

هتل­های آنتالیا خدمات و امکانات عالی دارند که راحتی شما گردشگران عزیز را فراهم می­کند وآنتالیا هتل­های لوکس 4و5 ستاره هم دارد. بیشتر هتل­های شهر خوب و مناسب هستند و قیمت هتل وابسته به مکانش و خدمات و امکاناتی که دارد، متفاوت است. هتل­هایی که در این قسمت از راهنمای کامل تور آنتالیا به شما معرفی می­کنیم عبارتند از هتل کرون پلازا، دلفین ایمپریال، مکس رویال، میراکل، گرند پارک لارا و … لازم به ذکر است که یکی از ویژگی­های عالی آنتالیا هتل­های آن هستند که همواره آماده خدمت رسانی به بهترین نحو به گردشگران می­باشند.

 

هتل-آنتالیا