تورهای آذربایجان

توضیحات

آذربایجان در یک نگاه

باکو شهر و بندری بزرگ در جمهوری آذربایجان است. پایتخت کشور همسایه که در غرب دریای خزر قرار گرفته است، یک شهر زیبا و پر جمعیت در منطقه ی قفقاز می­باشد. به دلیل داشتن جذابیت های گردشگری فراوان افراد زیادی علاقه مند هستند تا این شهر با شکوه را از نزدیک ببینند. تور باکو از حیث برگزاری برنامه های متنوع مانند اجرای موسیقی، تئاتر و اپرا برای دوست داران فعالیت های هنری و فرهنگی به تور مسافرتی مورد علاقه ای تبدیل شده است. توریست های زیادی از سراسر جهان به این شهر سفر می کنند؛ علاوه بر این تور باکو یک تور پرطرفدار در ایران نیز می باشد. تور باکو فرصت گشت و گذار در خیابان نظامی و دیدن ونیز کوچک باکو را در اختیارتان قرار می دهد. اگر تصمیم دارید تعطیلات خود را صرف تجربه ی تور باکو کنید دیدن مکان های گردشگری زیر در باکو را به شما توصیه می کنیم.

۱. خیابان نظامی

این خیابان که نام یک شاعر پارسی زبان یعنی نظامی گنجوی را دارد، خیابان مناسب برای گشت و گذار و پیاده روی است. به دلیل قرار گرفتن بسیاری از مغازه های لوکس، بانک و فروشگاه های شیک این خیابان به یک خیابان پر رفت و آمد بدل شده است. هر کسی که تور باکو را تجربه کرده است، حداقل یک بار در این خیابان اصلی در این شهر قدم زده است. اگر جزو افرادی هستید که به گشتن در مغازه ها و رستوران های مختلف و پر زرق و برق علاقه دارید، تور باکو برایتان یک خاطره ی خوش از این خیابان خواهد ساخت. خیابان نظامی به دلیل ظاهر مدرن و زیبا، مکان مناسبی برای سلفی گرفتن توریست ها نیز می باشد.

۲. کاخ شیروان شاه

این کاخ که یک بنایی تاریخیست، به جای مانده از قرن پانزدهم می باشد. کاخی که توسط سلسله ی شروان شاهان بنا شد، امروزه به یک منطقه ی تاریخی در باکو تبدیل شده است. این کاخ پر عظمت دارای بخش های فراوانی است که هر کدام چهره ای خاص از تاریخ را به نمایش می گذارند؛ از بخش های متنوع این کاخ می توان به ساختمان اصلی، مقبره ی سید یحیی، دیوان خانه و مسجد را نام برد. کاخ شیروان شاه دارای یک معماری قدیمی و جذاب است که نظر هر توریستی را می تواند به خود جلب کند؛ تور باکو فرصت قدم زدن در این کاخ قدیمی کم نظیر و همینطور لذت بردن از غذاهای رستوران های اطراف آن را در اختیار کسانی که این شهر را برای مسافرت انتخاب می کنند قرار می دهد.

 

۳. شهر قدیمی باکو

اگر بخواهیم قدیمی ترین قسمت شهر باکو را معرفی کنیم حتما شهر قدیمی باکو قدیمی ترین بخش شهر باکو است. این شهر که جزو میراث جهانی یونسکو است، ساختمان هایی از جنس دیوار های سنگی قدیمی را در خود جای داده است. قدم زدن در کوچه پس کوچه های این شهر قدیمی می تواند بهترین خاطرات تجربه ی تور باکو برایتان باشد. این شهر قدیمی تمدن های ساسانی، زرتشتی، شیروانی، ایرانی، عربی، عثمانی و روسی را به خود دیده است و هنوز هم پا برجا و زیباست. شهر قدیمی باکو در شمال غرب خلیج باکو قرار گرفته است.

۴. موزه ی تاریخ آذربایجان

باکو دارای موزه های فراوانیست، از جمله موزه های این شهر موزه ی هنر، موزه ادبیات ملی کشور آذربایجان و موزه ی بزرگ تاریخ جمهوری آذربایجان می باشد. این موزه در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد، که تاریخ و فرهنگ کشور آذربایجان را به تصویر می کشد. تور باکو بدون گشت و گذار در این موزه کامل نخواهد شد، چون این مکان بزرگ که دارای بخش های فراوانیست کل فرهنگ و تاریخ یک کشور را در خود جای داده است. از بخش های مختلف این موزه می توان به بخش های مردم نگاری، تاریخ مدرن، تاریخ باستان و قرون وسطی، گردش علمی، صندوق سکه شناسی و… اشاره کرد. معماری ساختمان های موزه کاملا یونیک و قدیمیست که باعث می شود دیدن این موزه برای هر بیننده ای  جذاب به نظر بیاید.

۵. کلوپ ساحلی آمبوران

بعد از گشت و گذار در مکان های تاریخی، شاید نیاز باشد که یک مکان تفریحی را برای استراحت بیابید. در جنوب باکو بخشی از ساحل دریای خزر کلوپ ساحلی آمبوران نام دارد که همه ساله در فصل های گرم پذیرای گردشگران زیادی است. کسانی که تور باکو را تجربه کرده اند، حتما زمانی از تور باکو را به ریلکس کردن در این منطقه ی ساحلی اختصاص داده اند. کلوپ ساحلی آمبوران از دو قسمت استخر و ساحل تشکیل شده است، که در تابستان بهترین مکان ها برای استراحت و آفتاب گیری اند. البته این را نیز باید در نظر بگیریم که ورود به این مکان دارای ورودیه ی نسبتا گرانی است؛ اما ارزش حداقل یک بار تجربه برای افرادی که به باکو سفر می کنند را دارد.تور باکو پایتخت کشور آذربایجان به دلیل جاذبه ی گردشگری بسیاری از جمله جاذبه های تاریخی و هنری به یک تور مسافرتی بسیار جذاب و فوق العاده برای ایرانیان بدل شده است که در این مطلب کوتاه نمی توان تمام بخش های این شهر را به طور کامل توضیح داد. اما اگر امسال تور باکو را برای گذراندن تعطیلات انتخاب کردید از دیگر جاذبه های گردشگری باکو مثل کلیسای آلمانی، برج دختر، رستوران موزه شیروان، قبوستان، مسجد حیدر، ونیز کوچک و… نیز دیدن کنید.